Οικονομική Ολυμπιάδα

Στις 20 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε χωρίς προβλήματα στην αίθουσα υπολογιστών του σχολείου μας ο σχολικός γύρος του 4ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού, με τίτλο: «Ελληνική Οικονομική Ολυμπιάδα» του Κέντρου Φιλελεύθερων Μελετών – Μάρκος Δραγούμης (ΚΕΦίΜ), παρουσία της εκπαιδευτικού οικονομολόγου (ΠΕ80) Μπαρτζοπούλου Ελένης.

Ο διαγωνισμός είναι εγκεκριμένος από το υπουργείο Παιδείας και απευθύνεται σε μαθητές/-τριες της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης των Γενικών Λυκείων και ΕΠΑΛ της χώρας.

Έλαβαν μέρος οι μαθήτριες της Γ΄τάξης Ιμάμ Γκιουλνάζ και Τζαμπάζ Χασήμ Αλέινα και η μαθήτρια της Α΄ τάξης Τζαμπάζ Χασήμ Αλενούρ και προκρίθηκαν στον περιφερειακό γύρο -που θα διεξαχθεί κατά τη διάρκεια της εβδομάδας 22-26 Απριλίου 2024 –  η Τζαμπάζ Χασήμ Αλέινα και η Τζαμπάζ Χασήμ Αλενούρ.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλες και καλή επιτυχία στη συνέχεια!

Υ.Γ. Δεν έχει τόση σημασία ο προορισμός (δηλαδή τα χρηματικά έπαθλα), όσο το ταξίδι…