Ευχαριστήρια επιστολή προς το Ίδρυμα “Σταύρος Νιάρχος”

Ο Δ/ντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και η μαθητική κοινότητα του Γενικού Λυκείου Γλαύκης εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες προς το Διοικητικό Συμβούλιο του Ιδρύματος «ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ», για την ευαισθητοποίηση του και την άμεση ανταπόκρισή του στο αίτημά μας για τη στελέχωση του εργαστηρίου Πληροφορικής με δώδεκα (12) Η/Υ  και ένα φωτοτυπικό μηχάνημα για τις άμεσες λειτουργικές ανάγκες του Σχολείου.

Η  δωρεά αυτή  προς το Σχολείο μας θα αξιοποιηθεί πλήρως ώστε να συμβάλλει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην διαδικασία μάθησης, σε ένα κατάλληλο εκπαιδευτικό περιβάλλον που θα δημιουργεί και θα ενισχύει τις προσδοκίες των μαθητών για το μέλλον τους.

Οι ενέργειές σας  αποτελούν πρότυπο μίμησης και θεωρούμε ότι στη σημερινή εποχή θα πρέπει να αναδεικνύονται και να αναγνωρίζονται ώστε όλοι να τις στηρίζουν και να τις επικροτούν.

Σας εκφράζουμε την ευγνωμοσύνη μας και με τη σειρά μας σας ευχόμαστε τη συνέχιση του ενάρετου έργου του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος.

Ο Διευθυντής και

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Γλαύκης