Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή αποφοίτων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2021

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης Δήλωσης είναι από το διάστημα 8 έως19 Μαρτίου 2021.

Συνημμένα θα βρείτε εδώ την Εγκύκλιο για την Υποβολή της Α-Δ, 1_ΓΕΛ_-_ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_Α-Δ_2021_ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ_signed

τις οδηγίες για την συμπλήρωση της Α-Δ 4_ΟΔΗΓΙΕΣ_Α-Δ_ΓΕΛ_2021_ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ

καθώς ένα Υπόδειγμα της Α-Δ Αποφοίτων 3_ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ_Α-Δ_ΓΕΛ_2021_ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ

Η προσέλευση στο σχολείο για την υποβολή της ΑΔ θα γίνεται αυστηρά ΜΟΝΟ με ραντεβού τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης για την αποφυγή διασποράς του COVID 19. Το ραντεβού θα κλείνεται κατόπιν επικοινωνίας με την Διεύθυνση του σχολείου στο email του Γενικού Λυκείου Γλαύκης.

Απαραίτητα δικαιολογητικά που θα συνοδεύουν την Α-Δ των Αποφοίτων είναι τα ακόλουθα:

1. Αντίγραφο Απολυτηρίου Τίτλου
  2. Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας